Blog

filtry mechaniczne Cintropur

Projektowanie z myślą o najwyższej wydajności

Cintropur to popularna belgijska marka, która posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone do filtrowania wody. Filtry i wkłady Cintropur w całości produkowane są z najwyższej jakości materiałów syntetycznych. Dzięki temu są one odpowiednio dopasowane do wielu branż spożywczych, a także dostosowane do bezpośredniego kontaktu z wodą pitną.

Zmiękczanie wody w polskich domach. Wysoki stopień twardości wody sporym problemem

Dobry zmiękczacz wody. Jak go wybrać?

Wybierając zmiękczacze wody, warto zwrócić uwagę na ilość zawartego w nich złoża. Wielu producentów jest wstanie zagwarantować w ten sposób lepszą skuteczność, ponieważ większa ilość złoża może wyprodukować większą ilość zmiękczonej wody. Przekłada się to na rzadsze regeneracje, a tym samym większą oszczędność.

jonizator wody sposobem na wodę wodorową

Domowy sposób na zdrową wodę

Filtrowanie wody pitnej płynącej z kranów staje się coraz popularniejsze. Przede wszystkim przez to, iż woda z kranu może zawierać ilości zanieczyszczeń, które mogą mieć widoczny wpływ na zdrowie. Dlatego przemysł filtracyjny prężnie się rozwija i opracowywane są nowe technologie oczyszczania wody. Ostatnim trendem jest jonizowanie wody. Czy ulepszanie wody za pomocą jonizatory wody jest

odżelaziacz wody

Czy odżelazianie wody jest ważne?

Nadmiar żelaza najczęściej spotykany jest w wodach podziemnych, czyli w cieczy pochodzącej na przykład ze studni. Jego wysokie stężenie spowodowane jest wietrzeniem lub rozpuszczaniem się niektórych skał. W związku z tym częściowo pochodzi z rozkładu całkowicie naturalnych substancji organicznych.

proces uzdatniania wody

Uzdatnianie wody w domu – kiedy można się tym zająć na własną rękę?

Uzdatnianie wody (filtracja wody) oparta na systemie odwróconej osmozy w swoim działaniu wykorzystuje specjalną półprzepuszczalną membranę, przepuszcza ona jedynie czyste cząsteczki wody, tym samym zatrzymuje wszelkie rodzaje zanieczyszczeń. Proces oparty jest na użyciu odpowiedniej siły, pcha ona wodę przez membranę. Domowe filtry do wody oparte na odwróconej osmozie siłę tę pobierają z ciśnienia wody w