Blog

Wybór odpowiedniego zmiękczacza wody

O problemie kamienia w czajniku i nie tylko

Twarda woda należy do głównych przyczyn powstawania osadów na spodach urządzeń sanitarnych. Doprowadza ona również do niszczenia instalacji grzewczych oraz elementów armatury łazienkowej, a także urządzeń AGD, na przykład w postaci pralek, czajników elektrycznych czy podgrzewaczy. Twarda woda może znacząco przyczynić się do zwiększenia kosztów eksploatacyjnych tego typu sprzętu. Dlatego tak ważne jest zmiękczanie wody.

Filtracja wody z lampą bakteriobójczą

Lampy sterylizujące – jak to działa?

Lampy bakteriobójcze należą do najbardziej skutecznych metod sterylizacji wody., ponieważ eliminują z nich praktycznie wszystkie wirusy i bakterie. Urządzenia o wysokiej wydajności stosowane są nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również dużych obiektach przemysłowych. Są również wykorzystywane w zakładach zajmujących się produkcją artykułów spożywczych, a także restauracjach, barach, laboratoriach, basenach czy w akwarystyce.

azotany w wodzie użytkowej

Uważaj na azotany w wodzie!

Rolnicy niestety bardzo często decydują się na używanie dużej ilości środków nawożących zawierających azotany. Spowodowane jest to ich wysoką skutecznością. Niewielu z nich zwraca jednak uwagę na fakt, że nieumiejętne i niewłaściwe stosowanie tego typu nawozów oraz nieodpowiednie filtrowanie ścieków doprowadzić może do poważnego zanieczyszczenia czerpanej przez okolicznych mieszkańców wody pitnej w studniach głębinowych.

twarda woda w gospodarstwie domowym

Niemały problem z twardą wodą

Zbyt duża twardość wody stanowi niemały problem. Może znacząco przyczyniać się do uszkodzeń i awarii domowego sprzętu, a także negatywnie wpływać na stan skóry oraz włosów. Problem dużej twardości rozwiązują na szczęście zmiękczacze wody.

system nanofiltracji Ecoperla Nano

Najlepsze przygotowanie wody do jonizacji

Nanofiltracja jest membranowym procesem ciśnieniowym. Wykorzystywana jest w nim dyfuzja, która pochodzi z procesu odwróconej osmozy. W połączeniu z efektem siłowym opartym na działaniu membran znanych z procesu ultrafiltracji, nanofiltracja może być stosowana jako membrana półprzepuszczalna. Jej zadaniem jest uzdatnienie wody.