Początek września w branży filtracji wody był związany z premierą dwóch nowych produktów od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter. Są to preparaty przeznaczone do konserwacji i pielęgnacji urządzeń do uzdatniania wody. Prostota ich stosowania ma stanowić zachętę dla użytkowników filtrów wody, by odpowiednio o nie dbali.

Przy okazji premiery nowości od polskiej marki Ecoperla rozpoczęła się wzmożona dyskusja na temat okresowego serwisowania urządzeń. Czy jest to potrzebne? Czy daje użytkownikom jakieś widoczne efekty?

Wiele osób zapomina o tym aspekcie eksploatacji urządzeń filtracyjnych lub pomija go celowo, ponieważ proces wydaje się żmudny, preparaty drogie i niewygodne w stosowaniu, a niektórzy uznają, że brak stosowania konserwacji niewiele zmienia.

Tymczasem okazuje się, że okresowa pielęgnacja wcale nie musi być trudna, czasochłonna czy też droga. W dodatku przynosi całą masę korzyści. Wszelkie stereotypy zostały obalone wraz z pojawieniem się w sklepach Ecoperla Antibacter oraz Ecoperla Antidotum.

Korzyści, które zapewnia regularne serwisowanie

Przede wszystkim każdy wieloletni użytkownik filtrów do wody powinien zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenia mogą ulegać zanieczyszczeniu wewnątrz. Mowa tu także o mikroorganizmach, które mogą przedostawać się do wnętrza w nieoczekiwany sposób. Na przykład w przypadku zmiękczaczy wody może zdarzyć się, że zanieczyszczenia trafią do zbiornika podczas dosypywania tabletek solnych. Niechciane substancje mogą gromadzić się w wężykach, kloszach, zbiorniku magazynującym wodę, a nawet w wylewce.

Każdy, kto zdecydował się na zakup filtra wody z pewnością chciałby uniknąć takich sytuacji i cieszyć się higieniczną filtracją oraz bezpieczną wodą. Dzięki regularnemu stosowaniu odpowiednich preparatów jest to możliwe.

Co ciekawe, okresowa konserwacja stacji uzdatniania wody może nam pozwolić na oszczędności. Jak to możliwe? Najlepszym przykładem będą zmiękczacze wody. Woda zawiera wiele substancji, w tym metale ciężkie, które mają tendencję do odkładania się na żywicy jonowymiennej. W ten sposób dochodzi do blokowania jej zdolności do wymiany jonów i szybciej się zużywa. Wystarczy co roku zastosować odpowiedni preparat, by złoże dłużej prawidłowo zmiękczało wodę.

Kilka słów o Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter

Do profilaktycznej dezynfekcji urządzeń można zastosować Ecoperla Antibacter. Projektanci stworzyli płyn o dużej zawartości aktywnego chloru, który poradzi sobie z bakteriami nawet przy wystąpieniu niewielkiego skażenia. Jego głównym zadaniem jest natomiast ochrona wnętrza filtrów wody przed rozwojem mikroorganizmów.

Do usuwania metali ciężkich z żywicy jonowymiennej najlepiej zastosować Ecoperla Antidotum. Podczas procesu regeneracji usuwa ze złoża wszystkie zalegające cząsteczki metali ciężkich, które trafiają wraz z popłuczynami do kanalizacji.

Koniec ze skomplikowanym dozowaniem!

Ecoperla Antibacter oraz Ecoperla Antidotum są bardzo proste w stosowaniu. Ich ilości już zostały dokładnie odmierzone, więc nam pozostaje jedynie aplikacja.

W dodatku oba środki stosuje się tylko raz na rok, a cena nie jest specjalnie wysoka.

Po wykorzystaniu całej zwartości pojemników można je spokojnie wyrzucić. Wcale nie trzeba ich przechowywać do kolejnego użycia.

Pielęgnacja, która daje najlepsze efekty

Jak widać, okresowa pielęgnacja może być niezwykle prosta i dawać wiele pozytywnych efektów. Nowe produkty od polskiej marki Ecoperla znajdziesz w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych.