Systemy odwróconej osmozy są dostępne na rynku już od lat 90-tych. Na początku ich cena była bardzo wygórowana, a same urządzenia niedostępne dla każdego. Dziś jednak sytuacja uległa zmianie. Systemy odwróconej osmozy są dużo tańsze i bardziej dostępne… Ujawniamy, jaki jest koszt eksploatacji i zakupu poszczególnych odwróconych osmóz.

Gdzie kupić odwróconą osmozę?

Filtry do wody wykorzystujące efekt odwróconej osmozy można zakupić w Internecie lub zamówić u producenta, a następnie zamontować je samemu.

Koszt takiego urządzenia wynosi od około 800 do nawet 4500 zł. Jednym z nich jest nowoczesna odwrócona osmoza Ecoperla Revo.

Wszystkie elementy montażowe znajdują się w zestawie z tym filtrem kuchennym. Zazwyczaj jest potrzeba wywiercenia dodatkowego otworu na wylewkę. Jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne odwróconej osmozy, to ograniczają się one jedynie do regularnej wymiany wkładów oraz przeprowadzenia dezynfekcji.

Odwrócona osmoza – atrakcyjny sposób na wodę w kuchni

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że cena jest ość wysoka. Jednak odwrócona osmoza, jako sam system działający w oparciu o wkłady i membranę daje dużą zaletę, czyli brak poboru energii elektrycznej.

Wystarczy tylko, co jakiś czas wymieniać wkłady, membrana osmotyczna ma znacznie wyższą żywotność, bo nawet 5 lat. Wkłady filtracyjne wymienia się zazwyczaj, co 6 lub 12 miesięcy w zależności od jakości wody i zaleceń producenta.

Działanie odwróconej osmozy

Systemy odwróconej osmozy są bardzo dokładnymi urządzeniami. Na dużą skalę wykorzystuje się je nawet w przemyśle. Dokładność oczyszczania wody sięga nawet 98%, a w procesie uzdatniania usuwane są wszelkie szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia, w tym: związki chloru, metale ciężkie, bakterie, wirusy, pestycydy.

Systemy odwróconej osmozy w różnych przedziałach cenowych można znaleźć na stronie: https://www.zestudni.pl/filtry-kuchenne/odwrocona-osmoza/