Od niedawna możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych nowe kompaktowe zmiękczacze wody od polskiej marki Ecoperla. Co wyróżnia serię Ecoperla Vita? Dla kogo konkretnie są dedykowane te zmiękczacze wody? Czy to może być dobry wybór do domu?

Polska marka Ecoperla właśnie wprowadziła na rynek zupełnie nową serię kompaktowych zmiękczaczy wody. Znajdziemy w niej dwa modele do wyboru – Ecoperla Vita 12 oraz Ecoperla Vita 25. Oba stanowią bardzo dobrą propozycję, jeśli:

  • Nie masz dużo miejsca w domu na montaż zmiękczacza wody – ich obudowa została zaprojektowana w taki sposób, aby zając minimum miejsca. Przy tym zmiękczacz wody pozostaje w pełni funkcjonalny. Na przykład odpowiednio usytuowany otwór na dosypywanie soli regeneracyjnej pozwala na umieszczenie zmiękczacza wody w zabudowie
  • Jeśli szukasz solidnego, bezawaryjnego zmiękczacza wody, który posłuży przez lata i został wykonany z dobrej jakości materiałów w przystępnej cenie

Wygląd zewnętrzny Ecoperla Vita

Ecoperla Vita został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami. Kolorem dominującym jest elegancka czerń, która sprawia, że produkt łatwo może wtopić się w tło, co jest szczególnie istotne w przypadku estetów. Sama obudowa została wykonana z bardzo trwałego materiału cechującego się dużą odpornością na zniszczenia mechaniczne.

Bardzo ważną zaletą zmiękczaczy wody Ecoperla Vita jest fakt, że ich wymiary są niestandardowe, niewielkie. Istnieje więc szansa, że zmieszczą się we wnęki i pomieszczenia, w które nie wchodzą inne zmiękczacze wody. Co więcej, mniejszy z modeli (Ecoperla Vita 12) doskonale nadaje się do montażu w mieszkaniu w bloku.

Co wewnątrz serii Ecoperla Vita?

Wewnątrz zmiękczaczy wody Ecoperla Vita znajdziemy solidne komponenty od znanych producentów. Najważniejsze są oczywiście głowica sterująca oraz złoże filtracyjne. W tej serii mamy do czynienia z zaworem sterującym od amerykańskiego lidera w produkcji tych komponentów – firmy Clack. Butla epoksydowa została wypełniona wysokiej klasy, certyfikowaną żywicą jonowymienną. Ecoperla Vita posiada wbudowane ustawienia Ecoperla Perfect System, obniżające koszty eksploatacji. Całość jest objęta aż 10 latami gwarancji, co mówi samo za siebie!