K-Matic to automatyczny zawór spustowy z timerem do płukania filtrów samoczyszczących, Urządzenie jest dedykowane serii filtrów mechanicznych Atlas Filtri Hydra i całkowicie automatyzuje proces czyszczenia wkładów. Sprawdź, jak to możliwe!

Filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra

Seria Hydra włoskiego producenta Atlas Filtri to mechaniczne filtry samoczyszczące, które skutecznie eliminują z wody zanieczyszczenia takie jak piasek, żwir, czy drobiny sedymentacyjne. W urządzeniach tego typu nie trzeba wymieniać wkładów, gdyż wystarczy je tylko przepłukać. System płukania opierający się na wstecznym prądzie wody bieżącej zastosowany w Atlas Filtri Hydra to duża wygoda, a dzięki zastosowaniu zaworu spustowego K-Matic wszystko będzie się odbywać automatycznie.

Automaty do płukania wstecznego stosowane w filtrach samoczyszczących różnią się między sobą częstotliwością płukania. Na rynku dostępne są modele, w których użytkownik sam decyduje jak często i przez jaki okres filtr będzie się płukał oraz urządzenia z jedną opcją regeneracji. K-Matic mocno wyróżnia się na tle pozostałych tego typu urządzeń.

Wybierz K-Matic i zautomatyzuj płukanie swojego filtra

Automatyczny zawór spustowy K-Matic to pierwszy na rynku automat do płukania wkładów działający na baterie (9 V). Zastosowane w urządzeniu zabezpieczenie zamyka zawór w przypadku niskiego stanu naładowania baterii. Ponieważ K-Matic nie wymaga podłączenia do prądu, jego montaż jest bardzo prosty, a w zestawie z automatem znajdziesz dodatkowo mosiężne przyłącze, które wkręca się na dole klosza filtra Atlas Filtri Hydra.

Mając K-Matic możesz zapomnieć o ręcznym odkręcaniu zaworu kulowego. Teraz wszystko będzie działać bez potrzeby ingerencji z Twojej strony. Urządzenie pozwala także programować interwały między regeneracjami wkładu i długość pojedynczego cyklu płukania. Jeśli zajdzie taka potrzeba możesz również wymusić płukanie natychmiastowe. Więcej o zaletach K-Matic dowiesz się z poniższego filmu.