Coraz więcej osób poszukuje dobrego sposobu na dokładne, kompleksowe oczyszczanie wody w swoim domu. Dużym utrapieniem może być twarda woda pozostawiająca osad, z drugiej strony w coraz większej ilości przypadków ludzie szukają bardziej ekologicznej alternatywy wody butelkowanej. Na rynku właśnie pojawił się nowy produkt, dzięki któremu będzie można cieszyć się miękką i smaczną wodą pitną prosto z kranu.

W sklepach internetowych i stacjonarnych właśnie zagościł premierowy produkt polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Hero. Tym razem polska marka postawiła na propozycję filtracji wody w całym domu, jednak o niewielkich wymiarach, by zmieściła się nawet tam, gdzie nie ma zbyt dobrych warunków.

Ecoperla Hero jest zmiękczaczem wody z węglem aktywnym, stąd właśnie często używana nazwa 2 w 1. Choć na rynku już wcześniej można było spotkać podobne produkty, to ten mimo wszystko zaskakuje pod względem jakości oraz ilości złoża.

Jaką wodę zapewnia Ecoperla Hero?

Ecoperla Hero filtruje wodę na dwóch etapach. Pierwszym z nich jest warstwa węgla aktywnego, dzięki której z surowej wody usuwany jest chlor, pochodne chloru, pestycydy, związki organiczne, niektóre metale ciężkie oraz wiele związków wywołujących niekorzystny smak, zapach i barwę wody.

Dzięki filtracji na węglu aktywnym woda będzie gotowa do bezpośredniego spożycia. Wielu amatorów wody w plastikowych butelkach powinno docenić jej smak, neutralny zapach oraz barwę. To doskonała baza do przygotowania kawy, herbaty, zupy lub potrawy. Wszystkie napoje gorące będą się charakteryzowały bogatym aromatem i smakiem, a ich wygląd będzie zachęcał do spożycia.

Drugą warstwę stanowi żywica jonowymienna odpowiedzialna za redukcję wysokiego stopnia twardości. Użytkowanie miękkiej wody to cała masa zalet!

Przede wszystkim stosowanie miękkiej wody zapobiega odkładaniu się osadu w instalacji i kotle grzewczym. Dzięki temu nie dochodzi do spadków wydajności, przegrzania, korozji, narastania błony biologicznej i kosztownych awarii. Można też sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Z miękką wodą osad nie będzie stanowił problemu i odkładał się na armaturze łazienkowej, w czajniku, żelazku, na częściach pralki czy zmywarki. Dzięki temu nie trzeba wydawać pieniędzy na naprawę, kupować odkamieniaczy i spędzać długich godzin na doczyszczaniu powierzchni.

Miękka woda ma bardzo małe napięcie powierzchniowe, przez co nie wymaga dużego zużycia środków czystości. Wszystko po chwili zaczyna się pienić. Z badań wynika, że dzięki użytkowaniu wody o niskim stopniu twardości można zmniejszyć zużycie detergentów nawet o 60%. To znowu generuje oszczędności.

Warto jeszcze odnieść się do przygotowania napojów i potraw na bazie oczyszczonej, miękkiej wody. Zawsze będą wyglądały estetycznie. Nie będą na nich pozostawały drobne, białe opiłki świadczące o wytrącaniu się osadu. Same kawy i herbaty nie będą pozostawiały nalotu na filiżankach. Po wystygnięciu nie będą pojawiały się na nich „oleiste plamy”.

Połączenie filtracji na węglu aktywnym i miękkiej wody jest idealne dla osób, które do tej pory na samą myśl o kąpieli czuły zgrozę, ponieważ woda bardzo podrażniała ich skórę. Brak chloru w oczyszczonej wodzie sprawia, że ta jest delikatna i nie oddziałuje agresywnie na wrażliwą skórę. Niski stopień twardości wody sprawia, że kosmetyki nie pozostają na skórze i nie przesuszają jej.

Za sprawą zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero skóra zawsze będzie miękka, delikatna i zadbana. Urządzenie zapewnia wodę idealną do kąpieli dzieci, alergików i osób z nadwrażliwą skórą.

Stworzony z troską o detale

Ecoperla Hero jest zmiękczaczem wody z węglem aktywnym docenianym ze względu na dobór komponentów oraz dopracowanie każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu. Urządzenie ma być komfortowe i proste w użytkowaniu, a do tego nie powinno obciążać domowego budżetu.

Przede wszystkim Ecoperla Hero może pochwalić się doskonałym doborem złóż filtracyjnych. Na 40 litrów złoża (do tej pory największe na rynku urządzenie tego typu) składa się 10 litrów kokosowego węgla aktywnego włoskiej produkcji oraz 30 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej wysokiej jakości.

Złoża zawsze zachowują swoją warstwowość. Nigdy nie dochodzi do ich zmieszania, dzięki czemu efekty filtracji są tak dobre. Dodatkowo węgiel aktywny chroni żywicę jonowymienną przed substancjami, które mogłyby skracać jej żywotność.

Warto wspomnieć też o tym, że pierwsza warstwa złóż została zaimpregnowana srebrem. Dzięki temu nie ma szans na rozwój bakterii i innych mikroorganizmów na złożu i skażenie wody.

Równie istotna, co złoża jest głowica sterująca. Ten element został stworzony specjalnie do obudowy Ecoperla Hero. Jest to zawór sterujący objętościowy stworzony przez amerykańską firmę Clack.

Długa gwarancja na Ecoperla Hero

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest objęty 10-letnim okresem gwarancyjnym! To bardzo korzystne warunki, które warto wziąć pod uwagę jako kolejną zaletę!

Idealny bohater wody w każdym domu

Ecoperla Hero to produkt idealny do każdego gospodarstwa domowego. Świetnie sprawdzi się, jeśli ujęciem jest woda wodociągowa. Ze studzienną też da sobie radę pod warunkiem, że nie będzie ona posiadała wysokiego stężenia żelaza i manganu.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym podbije serca tych, którzy liczą na uzyskanie miękkiej wody na cały dom, ale i na smaczną wodę do picia.

zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero