Obecność twardej wody może być bardzo kłopotliwa. Ten problem przyczynia się do powstawania białych osadów na zaworze i osadzania kamienia w czajniku. Twarda woda wpływa niekorzystnie na proces czyszczenia, więc po przemyciu tkanina jest sucha, szorstka i niezbyt przyjemna w dotyku. Nadmierna twardość wody jest również związana z wysokimi kosztami ogrzewania w całym domu.

Zmiękczanie wody jest procesem, który pozwala uniknąć tego typu problemów. To bardzo ważne, ponieważ twarda woda występuje praktycznie na terenie całej Polski. Skutków jej użytkowania jest zresztą o wiele więcej, a każdy z nich może z czasem jeszcze bardziej dawać się we znaki.

Masz twardą wodę? Zmiękczaj ją!

W każdym mieście jest kilka wodociągów, a woda z każdego ujęcia ma różne parametry. Zwykle ta spotykana w mieszkaniach jest najtwardsza. Aby pozbyć się tego problemu, należy zainstalować centralny zmiękczacz wody. Do użytku domowego polecane są przede wszystkim urządzenia kompaktowe. Takie zmiękczacze wody mają względnie małe wymiary i niepowtarzalny wygląd. Ich montaż jest bardzo prosty, a koszt konserwacji i obsługi jest niewielki. Na polskim rynku są dostępne produkty polskiej marki Ecoperla, gwarantujące doskonałe zmiękczanie wody. Dlatego warto jak najszybciej przeprowadzić proces uzdatniania. Zobacz najpopularniejsze zmiękczacze wody w Polsce na https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Zmiekczacze/69

Co powinien mieć dobry zmiękczacz wody?

Zwykle dobry zmiękczacz wody ma estetyczną obudowę, wykonaną z właściwego tworzywa sztucznego. Najważniejszą cechą jest jednak funkcjonalność, dlatego zmiękczacze wody powinny być wyposażone w specjalne głowice przyczyniające się do oszczędzania wody i szybszego procesu regeneracji. Obudowa plastyfikatora ma specjalną butlę ze złożem odpowiedzialnym za proces wymiany jonowej, który przyczynia się do zmiękczenia wody. Złoże skutecznie usuwa jony magnezu i wapnia, które są odpowiedzialne za twardość wody. Jednocześnie neutralizuje wodę jonami sodu.