Szukając skutecznych filtrów do wody, wiele osób zadaje pytanie czy metoda odwróconej osmozy jest wystarczająca. Cóż, niech za odpowiedź posłuży fakt, że ta metoda jest najpowszechniej wykorzystywaną metodą uzdatniania i oczyszczania wody przez producentów wód butelkowanych.

Dlaczego nie użyć odwróconej osmozy?

Jeśli więc nie masz żadnych obiekcji względem wód butelkowanych, tym bardziej nie powinny się one pojawiać w przypadku odwróconej osmozy. Ba, ta metoda sprawia, że tańsza woda do picia może płynąć wprost z Twojego kranu. Tym bardziej, że smaczna woda z odwróconej osmozy doskonale nadaje się do przygotowywania posiłków. Nie zmienia ona również smaku kawy czy herbaty. W dodatku jest eko-rozwiązaniem (znika problem plastikowych odpadów w postaci butelek), przez co jest ceniona w domach, w których troska o środowisko stoi na wysokim miejscu.

Woda z minerałami

Część osób zarzuca, że filtry odwróconej osmozy wyjaławiają wodę. Urządzenia do filtrowania i oczyszczania wody są wyposażone we wkłady, które po przefiltrowaniu wody wzbogacają ją w odpowiednie składniki. Tym samym woda posiada swoje cenne minerały, zaś jest pozbawiona szkodliwych cząstek (na przykład chloru). Dlatego też metoda odwróconej osmozy ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka.Oprócz tego na rynku pojawiła się odwrócona osmoza Ecoperla Revo, która jest wysoce innowacyjna, kompaktowa, generuje minimalny odrzut do kanalizacji oraz dba o higienę filtracji wody.

Dowiedz się jak dokładnie działa odwrócona osmoza: https://www.zestudni.pl/blog/odwrocona-osmoza-to-nie-magia-zdradzamy-jak-dziala/