Podobnie jak nanofiltracja i ultrafiltracja, odwrócona osmoza to proces oczyszczania wody oparty na technologii membranowej. Membrana osmotyczna opiera swoje działanie na molekularnym podziale wody.
Po przeprowadzeniu wstępnego uzdatnienia, woda jest nakierowywana na membranę. Następuje wówczas jej rozdział, po czym woda czysta kierowana jest na mineralizację i dalsze etapy filtracji. Pozostała część cieczy jest wykorzystana do płukania membrany, a następnie trafia do kanalizacji.
Prawdziwie czysta woda
Systemy odwróconej osmozy posiadają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, uzyskiwana w ten sposób woda jest krystalicznie czysta. Oznacza to, że pozbawiana jest również minerałów. W związku z tym znaczna część systemów osmotycznych posiada specjalne mineralizatory. Są to odpowiednie wkłady powstałe z mieszanek złóż dolomitowych, zawierające głównie magnez, wapno i sód.
Woda wolna od wirusów i bakterii
Proces odwróconej osmozy usuwa z wody wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy i inne niebezpieczne substancje. Przefiltrowana ciecz charakteryzuje się optymalną miękkością, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w celach spożywczych. Z tego powodu systemy osmotyczne są niezwykle popularne w gospodarstwach domowych, zwłaszcza pomieszczeniach kuchennych.
ostatnie komentarze