Każdy z nas doskonale wie, że regularne spożywanie wody jest niezwykle ważne. Zewsząd docierają do nas informacje i przypomnienia o tym, że powinniśmy wypić przynajmniej dwa litry wody dziennie. Niestety, nie każdy wie o tym, że nie jest wszystko jedno, JAKĄ wodę pijemy.

Żywa woda to gwarancja wielu różnego rodzaju korzyści. Przede wszystkim regularnie spożywana woda alkaliczna gwarantuje oczyszczenie z toksyn i doskonałe nawodnienie komórek. Ponadto dostarcza dodatkowe ilości tlenu oraz alkaliczne mikroelementy.

Ale czym jest woda alkaliczna? Jest to woda pitna, która charakteryzuje się bardzo wysokim pH, co nie jest zbyt popularne wśród wód. Wiele osób skarży się na bóle czy inne dolegliwości, które zazwyczaj są związane z zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej. Właśnie dlatego żywa woda jest świetnym rozwiązaniem, gdyż pomaga uzyskać zdrowy balans.

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą żyć zdrowo, są jonizatory wody. Ich zasada działania opiera się na elektrodach umieszczonych w komorach jonizatora. Woda poddawana jest działaniu prądu elektrycznego o niskim napięciu, co powoduje, że rozpuszczone w niej minerały są przyciągane do elektrody dodatniej bądź elektrody ujemnej. Nowoczesnym rozwiązaniem jest też system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa z wkładem, który nadaje wodzie bardzo wysokie pH o wartości nawet 9,5. Do tego woda wzbogacana jest o bardzo ważny pierwiastek, jakim jest magnez.

W artykule dostępnym pod adresem http://www.vitalogy.pl/zdrowy-styl-zycia,zdrowe-odzywianie,1463,zakwaszenie-organizmu-jak-sie-przed-nim-skutecznie-ochronic.htm można wyczytać więcej informacji o pozytywnych skutkach spożywania wody alkalicznej.