Nanofiltracja jest membranowym procesem ciśnieniowym. Wykorzystywana jest w nim dyfuzja, która pochodzi z procesu odwróconej osmozy. W połączeniu z efektem siłowym opartym na działaniu membran znanych z procesu ultrafiltracji, nanofiltracja może być stosowana jako membrana półprzepuszczalna. Jej zadaniem jest uzdatnienie wody.

Najlepszy sposób na wodę alkaliczną

Odpowiedni system do nanofiltracji są w stanie idealnie przygotować wodę do jonizacji oraz oczyścić ją z niebezpiecznych substancji. Zaleca się stosowanie nanofiltracji również przed jonizatorem wody, ponieważ tego typu działanie może zapobiec występowaniu rozmaitych awarii. Szeroka gama produktów nanofiltracyjnych znajduje swoje zastosowanie w gospodarstwach domowych oraz wielu sektorach przemysłowych. Do ich zalet należy skuteczność i prostota obsługi.

Najlepszy system nanofiltracji

Ecoperla Nano jest jednym z największych liderów na rynku. Przyczynia się do usuwania mikroorganizmów, mętności, związków wielkocząsteczkowych oraz koloidalnych z wody.  Jednocześnie system nanofiltracyjny polskiej marki Ecoperla umożliwia zachowanie naturalnych minerałów występujących w wodzie. Za jego pomocą można również zredukować stopień twardości wody, bez konieczności wykorzystania zmiękczacza. Podczas użytkowania gwarantowana jest pełna ochrona jonizatorów wody.