Cintropur jest niezwykle popularną marką belgijską, oferującą produkty przeznaczone do filtrowania wody. Filtry i wkłady Cintropur są produkowane z najwyższej jakości materiałów syntetycznych. W rezultacie są one odpowiednio przystosowane do wielu branż spożywczych, a także do bezpośredniego kontaktu z wodą pitną.

Sprzęt filtracyjny gwarantuje wydajną filtrację, szczególnie dzięki odpowiedniej konstrukcji. Wymusza wir oraz odśrodkowy przepływ wody, co przyczynia się do przepuszczenia zanieczyszczeń na dno soczewki.

Do czego służą filtry Cintropur?

Jak można się domyśleć, podstawowym zadaniem filtrów Cintropur jest zabezpieczenie instalacji przemysłowych oraz instalacji mieszkalnych i rolniczych. Jest to możliwe poprzez zatrzymanie stałych cząstek, takich jak pasek, ziemia lub rdza. Są one w wodzie w stanie zawieszonym. Dlatego w celu obróbki cieczy, konieczne jest ich oddzielenie. Dzięki swojej praktyczności i wysokiej funkcjonalności filtry Cintropur są stosowane w wielu gałęziach przemysłu, co stanowi doskonałą ochronę różnych maszyn produkcyjnych i instalacji sanitarnych wszystkich typów.

Wielozadaniowe filtry do wody

Poszczególne produkty Cintropur są również z powodzeniem stosowane w sektorze rolnictwa, gdzie są odpowiedzialne za niezwykle skuteczną filtrację w systemach nawadniania. Oczyszczają i filtrują również wodę deszczową i studnie, a także te systemy wodne, które są przeznaczone do pojenia zwierząt. W obudowach Cintropur filtry działają dobrze, aby chronić sieci sanitarne i urządzenia z nim związane. Rozwiązanie to może być z powodzeniem stosowane w hotelach, restauracjach, szkołach lub innych budynkach, które wymagają stałego dostępu do czystej, filtrowanej wody. Produkty Cintropur są bardzo funkcjonalne, a ich wydajność charakteryzuje się długowiecznością. Dzięki temu mogą być stosowane przez długi okres.