Ecoperla Ecobott to niezwykła nowość od polskiej marki Ecoperla, za którą stoją dwa bardzo ważne przesłania. Po pierwsze to gadżet, dzięki któremu zadbasz o prawidłowe nawodnienie organizmu, a po drugie to przedmiot, który jest wytworzony zgodnie z dobrymi praktykami, w pełni przyjaznymi środowisku. Tak więc, wybierając ją, możesz zadbać o siebie i o środowisko! Sprawdź, dlaczego jeszcze warto ją mieć!

Prawidłowe nawodnienie gdziekolwiek jesteś

Prawidłowe nawodnienie organizmu jest kwestią, którą porusza się coraz częściej. Świadomość dotycząca tego, jak ważna jest woda oraz jej rola w organizmie rośnie. Tylko przyjmowanie odpowiednich ilości wody w ciągu dnia może przynieść sukces i sprawić, że będziemy się dobrze czuć. Oczywiście to, ile szklanek powinniśmy wypijać dziennie jest zależne od naszego wieku, płci, wykonywanego zawodu, aktywności fizycznej, pory roku, a nawet temperatury na zewnątrz. Ważne jest także, jakiej jakości wody używamy i skąd ją czerpiemy.

W domu możemy korzystać bez ograniczeń z wody z kranu bądź przefiltrowanej przez filtr kuchenny. Coraz bardziej staramy się unikać plastikowych butelek, by odciążyć środowisko od nadmiaru odpadów. A co poza domem? Warto postawić na butelkę wielokrotnego użytku taką jak Ecoperla Ecobott!

Ekologia jest w modzie i w cenie

Oprócz prawidłowego nawodnienia, tematem, który powraca dość często jest troska o środowisko i o to, że koniecznie musimy zmienić nasze podejście. Szczególne znaczenie ma ograniczanie odpadów, które zwyczajnie zalewają świat. Warto poszukiwać rozwiązań, które pomogą nam, ale przy okazji wspomogą też środowisko.

Ecoperla Ecobott – Think Green with Ecoperla

Ecoperla Ecobott jest butelką wielokrotnego użytku z cudowną ideą. Polska marka Ecoperla chciała wprowadzić na rynek gadżet, który pomoże zadbać o prawidłowe nawodnienie, ale przy tym będzie jak najbardziej przyjazny środowisku. Przy okazji pojawiła się inicjatywa „Think Green with Ecoperla”, której celem jest zwrócenie uwagi na rozwiązania w uzdatnianiu wody, które mogą przyczyniać się do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne i pomagać dbać o środowisko.

Wytworzona w zgodzie ze środowiskiem

Ecoperla Ecobott powstaje na terenie Europy i jest produkowana z zielonego plastiku. To materiał, który ma największą szansę już za chwilę stać się doskonałą alternatywą tworzyw sztucznych. Cała produkcja zaczyna się na plantacji trzciny cukrowej. Tam wzrasta do wysokości około trzech metrów, a następnie jest ścinana w celu produkcji cukru. Odpadem, który zostaje po tym procesie są łodygi trzciny cukrowej. Tworzy się z nich miazgę, która po przejściu wielu procesów staje się eko polietylenem – materiałem w strukturze i wytrzymałości przypominającym tworzywa sztuczne, jednak wytwarzanym z roślin, które do tej pory były po prostu wyrzucane lub palone.

Biodegradowalna

Ecoperla Ecobott jest wykonana z zielonego plastiku, materiału roślinnego. To sprawia, że przy zaistnieniu odpowiednich warunków butelka jest biodegradowalna.

100% recykling

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott została skonstruowana w taki sposób, że w całości nadaje się do recyklingu! Materiał można przetworzyć i wykorzystać ponownie w produkcji.

Niski ślad środowiskowy

Produkcja butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott, ani też jej utylizacja nie powodują dużego śladu środowiskowego. To oznacza, że na żadnym etapie swojego istnienia nie potrzebne jest duże zużycie wody oraz energii. Dość ciekawą kwestią jest ta związana ze śladem węglowym. Można powiedzieć o tym, że wytworzenie powoduje praktycznie ujemny ślad węglowy ze względu na to, że trzcina cukrowa w procesie wzrostu pochłania ze środowiska ogromne ilości dwutlenku węgla. Wytworzenie tego gadżetu kosztuje środowisko znacznie mniej niż standardowej plastikowej butelki. Ponadto w produkcji wykorzystywane jest źródło odnawialne. W przypadku tworzyw sztucznych wykorzystywana jest ropa naftowa, która nie jest surowcem odnawialnym.

Ecoperla Ecobott na co dzień

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott to gadżet, który doskonale będzie sprawdzał się w codziennym życiu. W 500 mililitrową butelkę zabierzesz ze sobą ulubiony zimny napój. Oczywiście najbardziej polecanym jest woda z kranu bądź filtrowana, jednak nie jest to jedyne przeznaczenie Ecoperla Ecobott. Dwa otwory ułatwiają wlewanie do środka napojów o różnej gęstości. To mogą być też smoothies, shake, mrożona herbata, soki owocowe, odżywki białkowe. Ważne, aby unikać wlewania napojów gorących oraz gazowanych, ponieważ mają negatywny wpływ na zielony polietylen i mogą spowodować odkształcenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do środka dodać kostki lodu, ulubione owoce i zioła, jak mięta czy melisa. Ecoperla Ecobott doskonale sprawdza się także w roli shakera.

Rozmiar, kształt oraz to, że butelka jest bardzo lekka, ułatwiają i umożliwiają jej bezproblemowe przenoszenie. Możesz ją schować do plecaka lub torby – nie zajmie dużo miejsca. Dołączony do zestawu karabińczyk pozwala też nosić butelkę przypiętą na zewnątrz. Bez problemu umieścimy ją w miejscu na kubeczek w samochodzie lub na bidon w rowerze.

Co ważne, butelka jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości i można ją myć w zmywarce. Wszystkie elementy łatwo zdemontować i dokładnie oczyścić. To nic trudnego!

Nie obawiaj się o wpływ na zdrowie

Nie musisz obawiać się o swoje zdrowie i oddziaływanie na nie tego gadżetu. To bardzo ważne i marka Ecoperla zadbała o to, aby butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott była w pełni bezpieczna dla zdrowia. Zielony polietylen jest wolny od BPA i innych substancji toksycznych. Wszystkie barwniki i zastosowany materiał posiadają atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością. Właśnie z tego powodu z butelki mogą korzystać zarówno dorośli, jak też dzieci.

Przeczytaj recenzję: https://www.krainawody.pl/blog/news/ecoperla-ecobott-prawdziwie-ekologiczna-butelka-dostepna-w-polsce

Ulubiony napój zawsze przy Tobie

Dzięki butelce z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott ulubiony napój możesz mieć zawsze przy sobie! Zabierz ją ze sobą do pracy, szkoły, na zakupy, wycieczkę – wszędzie, gdzie potrzebujesz! Ciesz się smakiem ulubionego napoju i dbaj o regularne nawadnianie! A to wszystko naprawdę w eko stylu!