Nie ma wątpliwości co do tego, że przez brudną wodę można nabawić się wielu bardzo nieprzyjemnych chorób. Dlatego tez, jeśli nie ma się pewności co do stanu czystości wody należy poddać ją filtracji.

Filtr wielofunkcyjny

Decydując się na filtr do wody ma się do wyboru kilka ich typów. Można kupić filtr nakładany na kran lub też dzbankowy. Wydaje się jednak, że żaden z nich nie jest tak skuteczny jak stacje wielofunkcyjne. Czym jednak są stacje wielofunkcyjne? Są to swego rodzaju filtry wody, które nazywane są wielofunkcyjnymi, gdyż po pierwsze pozbywają się każdego rodzaju niepożądanych składników z wody oraz posiadają dodatkowe funkcje niezwiązane bezpośrednio z jej filtracją.

Ecoperla Multicab – najpopularniejsza stacja wielofunkcyjna

Wydaje się, że stacją, z której klienci korzystają najchętniej jest Ecoperla Multicab. Nie mniej jednak równie pozytywnymi opiniami cieszy się stacja polskiej marki Ecoperla Multitower, która generalnie jest dosyć podobna. Co decyduje o popularności akurat tych stacji wielofunkcyjnych? Wydaje się, że chodzi tu zwłaszcza o jakość ich wykonania. Są to bardzo solidne stacje, które nie dość, że zapewniają dużą skuteczność, to jeszcze są niezwykle bezpieczne i rzadko się psują.