Zmiękczanie wody jest procesem, stosowanym często w domach prywatnych oraz miejscach użytku publicznego – w tym celu montowane są specjalne filtry, umożliwiające pozbycie się składników powodujących efekt twardości wody. Czy miękka woda faktycznie jest korzystniejsza i czy warto zmiękczać wodę w swoim domu?

Czym jest twardość wody?

Twarda woda charakteryzuje się wysoką zawartością jonów wapnia i magnezu, które przyczyniają się do jej zmętnienia oraz powodują wytrącanie się osadu. Jego kumulacja skutkuje nieestetycznym wyglądem akcesoriów kuchennych oraz uszkodzeniem elementów instalacji sanitarnej. Z tego względu najczęściej podejmowana jest decyzja o zmiękczaniu wody.

Warto jednak zaznaczyć, że twarda woda nie szkodzi zdrowiu – jej niekorzystne oddziaływanie koncentruje się wyłącznie na sprzętach domowych, z kolei jej picie wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia i magnez w organizmie ludzkim.

Zmiękczać czy nie?

Decyzja o zamontowaniu filtra jest kwestią indywidualną – niejednokrotnie jest ona podejmowana z uwagi na wydłużenie żywotności sprzętów użytku codziennego oraz instalacji sanitarnej. Warto także podkreślić, że twarda woda może zmieniać smak przyrządzanych na jej bazie posiłków i napojów.

Najlepszym sposobem na zmiękczanie wody są kompaktowe zmiękczacze wody. Wśród nich można wymienić serię Ecoperla Slimline polskiej marki Ecoperla. Posiada innowacyjny Ecoperla Perfect System, dzięki któremu koszty eksploatacji będą niższe.

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline