Nowoczesny i inteligentny zmiękczacz wody staje się coraz bardziej popularny, a ilość jego nabywców stale rośnie. Nieduży, zgrabny i zajmujący mało miejsca. Skuteczny w działaniu oraz solidny. Oszczędny i ekologiczny. Nieprodukowany w Chinach. Importowany z Belgii i produkowany na terenie Europy. Cieszący się dużą ilością nabywców.

Mowa tu o zmiękczaczu do wody Pentair IQsoft. W tych urządzeniach znajduje się żywica jonowymienna monosferyczna, zapewniająca wydłużony kontakt złoża z wodą. Sama głowica sterująca oparta jest o elektrozawory. Programowanie urządzenia jest intuicyjne, wystarczy przejść trzy kroki by zmiękczacz był gotowy i zaczął pracować. Bezpieczeństwo polega na tym, i jeśli nie będzie zasilania, urządzenie również się wyłącza. Zmiękczacz jest niedrogi w utrzymaniu, wystarczy sól i woda by się zregenerować i oczyścić.

Zmiękczacze wody Pentair IQsoft posiadają bardzo wysokie przepływy Występują w czterech rozmiarach o równej szerokości. Zmieszczą się nawet w najmniejszych pomieszczeniach czy nawet pod szafkami zlewozmywakowymi. Kupno urządzenia to dobra inwestycja. Zwraca się po pewnym czasie, dając korzyści od razu w postaci mniej zanieczyszczonej armatury kuchennej i sanitarnej. Sprzęty AGD są mniej narażone na zepsucie poprzez twardą wodę, która osadza się we wnętrzu i je niszczy. To także odzież, która prana w miękkiej wodzie nie traci na jakości i wolniej się niszczy. W końcu to ciągła dbałość o nasze zdrowie, czyli to o pijemy oraz co na takiej wodzie gotujemy.