Problem twardej wody to zagadnienie, nad którym wiele gospodyń domowych załamuje ręce. Twarda woda płynąca z kranu to bowiem walka z ciągłymi smugami i zaciekami, niemożliwe do domycia osady na sprzętach kuchennych czy łazienkowych oraz nieestetyczne kamiennie skorupy na dnia czajnika. Na szczęście nie jest to problem, z którym nie da się walczyć.

Jak działa zmiękczacz wody?

Zmiękczacz jest urządzeniem, które powinno pojawić się w każdym domu, w którym problem twardej wody daje się we znaki. Zamontowane w nim złoże żywicy jonowymiennej pozwala na zastąpienie twardych jonów wapnia i magnezu jonami sodu. Dzięki temu bez żadnych problemów otrzymuje się wodę miękką, która ma pozytywny wpływ na działanie sprzętu agd – zmywarki czy pralki. Nie zanieczyszcza także urządzeń grzewczych i nie skraca ich żywotności.

Eksploatacja zmiękczacza wody

Do prawidłowego działania zmiękczacza wody konieczna jest jego regularna konserwacja – wymiana złoża pozwala na zachowania ciągłości i sprawności działania urządzenia. Sól tabletkowana jest produktem koniecznym do ponownego nasycenia złoża żywicy jonami sodu. Podsumowując, korzystanie ze zmiękczacza wody jest bardzo proste i intuicyjne, a korzyści z tego płynące – ogromne.