Wiele w ostatnim czasie mówi się o zakwaszeniu organizmu, a w związku z tym także o tym jak ważne jest utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Dlaczego to właściwie jest tak ważne i co warto wiedzieć na temat zakwaszenia organizmu?

Co to jest równowaga kwasowo-zasadowa?

Każdy płyn ustrojowy w ciele człowieka ma określone pH. Większość tych płynów ma odczyn lekko zasadowy. Tak samo jest z krwią, której pH powinno wynosić od 7,33 do 7,45. Jeśli wartość ta jest niższa, można mówić o tak zwanej kwasicy.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

O zakwaszeniu organizmu mówimy wówczas, gdy nadmiar kwasów zaczyna przedostawać się na przykład do narządów oraz do stawów i mięśni. Dzieje się tak wtedy, gdy w tkance łącznej, gromadzącej nadmiar kwasów zaczyna po prostu brakować już miejsca na składowanie.

Jak sobie radzić z zakwaszeniem organizmu?

Na zakwaszony organizm zbawienny wpływ ma wiele czynników. Między innymi warto, by w naszym domu zawsze gościła tak zwana woda żywa. Jest to nic innego jak woda alkaliczna, czyli taka, która posiada podwyższone pH. Możemy uzyskać ten efekt dzięki jonizatorom wody lub stosując specjalny wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir, który pasuje do niemal wszystkich urządzeń do filtrowania wody dostępnych na polskim rynku.