Spośród co najmniej dziesiątek zmiękczaczy wody, tylko pojedyncze charakteryzują się naprawdę sprawdzoną technologią, wysokiej jakości komponentami oraz wydajną, bezawaryjną pracą. Jakie urządzenie spośród wielu warto wybrać, aby uporać się z twardą wodą?

Najlepsze złoże filtracyjne

Zawsze wybierając zmiękczacz wody, należy się przyjrzeć, jakie złoże filtracyjne zostało w nim wykorzystane. To przede wszystkim od złoża filtracyjnego zależy, czy proces zmiękczania wody zakończy się sukcesem. Warto wybrać zmiękczacz wody z żywicą monosferyczną, ponieważ ta zapewnia skuteczniejszą filtrację wody, niż polisferyczna.

Sterowanie urządzeniem

Najczęściej, do sterowania zmiękczaczem służy głowica sterująca. Nie każdy producent zwraca jednak wystarczająco dużo uwagi na to, by klienci nie mieli problemów z kierowaniem urządzeniem. Głowica sterująca jest czasami tak trudna w obsłudze, że większość użytkowników kompletnie nie jest w stanie jej sprostać. Ze sprawdzonych rozwiązań można polecić urządzenia, których działanie opiera się na amerykańskich oraz europejskich głowicach sterujących (np. Clack, Pentair).

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline

Niewątpliwie, mało kto dobrze zna się na zmiękczaczach wody. Jeśli nie zna się danego typu produktów, najlepiej kupować to, co jest znane i docenione. Taki jest np. zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 24. Generalnie, produkty filtrujące polskiej marki Ecoperla należą do tych najwyżej cenionych. Co więcej, bez trudu może z nich korzystać w zasadzie każdy, gdyż producent przykłada wagę do prostoty w korzystaniu ze swoich urządzeń.