Lampy bakteriobójcze należą do najbardziej skutecznych metod sterylizacji wody., ponieważ eliminują z nich praktycznie wszystkie wirusy i bakterie. Urządzenia o wysokiej wydajności stosowane są nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również dużych obiektach przemysłowych. Są również wykorzystywane w zakładach zajmujących się produkcją artykułów spożywczych, a także restauracjach, barach, laboratoriach, basenach czy w akwarystyce.

Promieniowanie UV, a filtracja wody

Sterylizacja wody za pomocą promieniowania ultrafioletowego jest bardzo skuteczna w przypadku korzystania z własnej studni. Warto zastosować lampę bakteriobójczą nawet, jeżeli w ujęciu wody nie ma bakterii. Może ona bardzo skutecznie ochronić korzystające ze studni osoby przed skażeniem, ponieważ zapobiega przedostawaniu do instalacji wewnętrznej wirusów oraz bakterii.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.klarsan.pl/dom/lampy-bakteriobojcze/

Lampy UV – najdokładniejsza dezynfekcja wody

Jeżeli jednak studnia jest już skażona, konieczne jest zdezynfekowanie wody. Lampa bakteriobójcza powinna bez przerwy być podłączona do zasilania, dzięki czemu nie dopuści do skażenia instalacji. Promieniowanie ultrafioletowe uszkadza DNA mikroorganizmów, przez co stanowi bardzo skuteczną metodę sterylizacji. Charakteryzuje się przy tym niskimi kosztami eksploatacji. Dzięki temu jest optymalnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.