Twarda woda w domu potrafi być prawdziwym ciężarem, ponieważ może ona powodować liczne szkody, wysuszać naszą skórę i włosy, a także zwiększać czas sprzątania. Niestety problemy z twardą wodą ma większość z nas. Istnieją jednak sposoby na twardą wodę – zarówno te domowe, jak i bardziej zaawansowane.

Woda miękka vs twarda – jak mydło reaguje na detergenty?

Najbardziej widoczną różnicą jest to, ile piany wytwarza woda miękka, a ile twarda. Mydło składa się głównie z soli, sodu oraz potasu. Wapń i magnez z wody twardej reagują z mydłem, tworząc nierozpuszczalne sole. Ze względu na tę niepożądaną reakcję, piana nie tworzy się wcale lub w znikomej ilości, bąbelki są nietrwałe i pozostawiają po sobie tylko brzydki osad.

Teraz jest odpowiedni czas, abyś pomyślał o tych wszystkich ilościach detergentów, które marnują się w twardej wodzie podczas zmywania naczyń lub prania. Ponadto należy również zdawać sobie sprawę, że nierozpuszczalne osady niszczą całą naszą garderobę. Ubrania nie są dokładnie wyprane w twardej wodzie, pozostają na nich resztki detergentu, nawet po płukaniu. Przez to ubrania tracą kolor, niszczą się i są nieprzyjemne w dotyku.

Zbawienna miękka woda

Woda miękka jest dla ubrań dużo łagodniejsza, ponieważ dokładnie je pierze, a następnie usuwa z ich powierzchni całość użytego detergentu podczas płukania.

Sprawdź, ile Cię kosztuje korzystanie z twardej wody: https://www.krainawody.pl/blog/news/zlodziej-w-domu-czyli-co-nam-kradnie-twarda-woda