Nadmiar żelaza w wodzie stanowi wysoce niekorzystne zjawisko, wywołujące szereg negatywnych skutków – odbija się bowiem zarówno na zdrowiu użytkowników tej wody, jak również na posiadanych przez nich sprzętach sanitarnych i elementach instalacyjnych. Wobec tego niezbędne okazuje się niwelowanie obecności żelaza w wodzie – w tym celu powstają odżelaziacze wody, dostępne w wielu sklepach z akcesoriami filtracyjnymi.

Czy odżelaziacz wody jest faktycznie potrzebny?

Zbyt wysokie stężenie żelaza w wodzie okazuje się zauważalne – woda cechuje się odmiennym zapachem i smakiem, jak również zmienia kolor. Podobna woda nie nadaje się do spożycia, gdyż znacząco wpływa na ludzkie zdrowie.

Ponadto żelazo obecne w wodzie powoduje powstawanie osadu, który odkłada się w elementach instalacji sanitarnej i prowadzi do jej uszkodzenia. Nie sposób nie zauważyć nadmiaru żelaza, który widoczny jest w postaci zacieków i plam powstających na armaturze oraz niejednokrotnie na pranych ubraniach.

Wobec wysokiej niekorzystności zawartości żelaza w wodzie, niezbędne staje się jego usunięcie.

Żelazo w wodzie – jak je usunąć?

W celu pozbycia się nadmiernej ilości żelaza należy zaopatrzyć się w odżelaziacz wody, dostępny w wielu sklepach branżowych, w tym także na: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Odzelaziacz-Ecoperla-Ironitower-M/590