Stacje uzdatniania wody pitnej mają na celu poprawę jakości wody dostępnej w wodociągach i znajdują zastosowanie zarówno w użytku publicznym, jak i domowym. Pierwszym etapem procesu oczyszczenia wody jest jej filtracja mechaniczna. W celu oczyszczenia wody z piasku, rdzy, strzępków konopi czy innych zanieczyszczeń stałych, warto sięgnąć po filtry i wkłady Honeywell. Te kompatybilne elementy zapewniają sprawne oczyszczenie wody.

Filtry Honeywell cechują małe wymiary, a zatem możliwość podłączenia ich nawet w trudno dostępnych miejscach, na rurach pionowych oraz poziomych. Część modeli posiada regulator ciśnienia chroniący instalację wodną przed uszkodzeniami generowanymi nadmiernym ciśnieniem wody. Możliwość łatwego oczyszczenia filtra z zalegających zanieczyszczeń poprzez przekręcenie zaworu kulowego, sprzyja znacznej żywotności filtrów Honeywell. możliwe jest zautomatyzowanie procesu czyszczenia. Zabiegi czyszczenia i konserwacji nie wymagają demontażu filtra, a jego montaż i obsługa są nieskomplikowane.

Wkłady Honeywell wykonane są ze stalowej siateczki, która jest bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia przez czynniki zewnętrzne. Dostępne są następujące warianty wkładów Honeywell:

– wkład AS06- w wersji 50 i 100 mikronów

– wkład AF74 – w wersji 50, 100 i 200 mikronów

– wkład AF11S dostępny jest w wersji 20, 50, 100, 200, 300 i 500 mikronów